23 червня 2026 відбулася онлайн-зустріч зі стейкхолдерами щодо обговорення освітньо-професійної програми С7 «Журналістика» другого (магістерського) рівня вищої освіти, гарантом якої є завідувачка кафедри журналістики та засобів масової комунікації Інституту права, психології та інноваційної освіти Львівської політехніки, к.н. із с.к., доцентка Зоряна Галаджун. Метою заходу було обговорення змісту і структури програми, визначення її сильних сторін, а також можливих напрямів удосконалення задля приведення її до сучасних викликів науки і практики.
У зустрічі взяли участь завідувачка кафедри ЖЗМК Зоряна Галаджун, професорка Олена Макарчук, викладачки програми доцентки Ірина Мудра, Мар’яна Кіца, Божена Іваницька, Оксана Гоцур, Христина Білограць, Наталя Семен, старша викладачка Ірина Пуцята. Зі сторони стейкхолдерів учасниками були керівниця, авторка проєктів, ведуча Наталя Струк («НТА – Незалежне телевізійне агентство» (телеканал НТА), начальник управління зв’язків з громадськістю Степан Грицюк (департамент «Секретаріат ради» Львівської міської ради), доктор філологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту літератури Алла Швець (НАН України), журналіст, телеведучий Антін Борковський («Еспресо ТВ»), журналіст, телеведучий Олег Галів («Суспільне. Студія»).
На початку зустрічі гарант програми Зоряна Галаджун подякувала учасникам за участь і наголосила на важливості відкритого діалогу для підвищення якості освітньо-професійної підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти. Вона зазначила, що однією з ключових цілей обговорення є отримання фахових рекомендацій та уточнень щодо змісту програми, її наукової і практичної складової, а також інформаційної відкритості.
Під час обговорення професорка Алла Швець звернула увагу на збалансованість у науковій та практичній складовій програми, окремо відзначивши великий практичний блок, належну увагу до методики та методології наукових досліджень, вдале поєднання функціональної підготовки та практики. Відзначила актуальність окремих навчальних дисциплін, таких як, до прикладу, «Інформаційна безпека та інформаційна війна у ЗМІ», «Праволюдяність у медіа», «Медіабізнес». Також професорка Швець наголосила на необхідності формуванні компетентностей, що передбачають етичну роботу зі ШІ, почуттям відповідальності перед аудиторією та, особливо зараз, у час соціальних мереж, відмовою від уникнення дотримання стандарту достовірності.
Керівниця телеканалу «НТА» Наталя Струк розповіла про кризові зміни у роботі медіа, що характеризуються як активним впровадженням деякими медіа ШІ, зміною формул фінансування, що загалом призводить до звільнення журналістів у галузі та потребою у фахівцях, так званих «універсальних солдатів», які зможуть самостійно здійснювати всі процеси – від ідеї до просування. Журналістка високо оцінила освітньо-професійну програму, відзначила високий рівень випускників програми й додала: аналіз, перевірка фактів та «людська енергія» – це основа якісної роботи сучасного журналіста.
Журналіст та телеведучий Антін Борковський подякував кафедрі за відчуття потреб часу, що відображається у компонентах програми. Наголосив на транформаційних процесах, що тривають у журналістиці, які вимагають від сучасного журналіста додаткових інтелектуальних та поведінкових навичок. Відзначив важливість вміння формувати якісні великі матеріали та перевіряти інформацію. Крім того, журналіст нагадав про важливість навиків літературного редагування матеріалів, оскільки такі посади все частіше скорочують у медіа.
Степан Грицюк високо оцінив якість підготовки слухачів та випускників програми, з якими мав змогу познайомитися під час проходження студентами практики у стінах Львівської міської ради та у практичній сфері. Наголосив на важливості акцентів підготовки, що розвивають критичне мислення, вміння аналізувати й обирати оптимальні варіанти рішень.
Журналіст Олег Галів відзначив якісно сформовану програму, баланс між теорією та практикою. Наголосив на важливості вміння працювати у «власній» темі та поданні матеріалів для різних платформ у конвергентних редакціях. Особливу увагу Олег зосередив на вмінні працювати у міжнародній тематиці, оскільки у час глобалізації це набуває дуже важливого значення.
Підсумовуючи зустріч, завідувачка кафедри ЖЗМК, гарант програми Зоряна Галаджун подякувала учасникам за конструктивні пропозиції, зазначивши, що отримані рекомендації буде враховано під час оновлення програми.
Зустріч відбулась у доброзичливій і професійній атмосфері, продемонструвавши спільне прагнення учасників до підвищення якості підготовки магістрів у галузі журналістики.