З 15 по 19 червня в Інституті хімії та хімічних технологій вирувало справжнє наукове життя. Для учнів шкіл Львова й області відбулися захопливі заняття в межах Літньої школи «ХімБіо Сamp», організованої Інтелектуальним навчально-науковим центром професійно-кар’єрної орієнтації Львівської політехніки спільно з ІХХТ.
На кафедрі технології органічних продуктів юні дослідники мали унікальну можливість відчути себе справжніми науковцями та практиками з харчових технологій. Викладачі Любов Паляниця, Юрій Хлібишин, Ольга Федотова та Оксана Нагурська розповіли школярам про особливості, перспективи та надзвичайну затребуваність сучасного фаху технолога харчових виробництв.
Програма занять була максимально насиченою й орієнтованою на практику. Учні не просто слухали теорію, а власноруч проводили дослідження у сучасних лабораторіях кафедри:
- здійснили мікробіологічні дослідження, вивчаючи живі культури під мікроскопом;
- провели аналіз на вміст цукрів у ягідній сировині, дізнавшись, як визначається якість і стиглість плодів;
- ознайомилися з передовими методиками проведення аналізів, які щоденно використовують у реальній харчовій галузі.
Цей досвід допоміг школярам зрозуміти, що харчові технології – це високотехнологічна, динамічна та надзвичайно цікава сфера, яка безпосередньо впливає на якість нашого життя.